Zavolejte nám 608 449 964
Úvodní strana > Jak vybrat správně nábytek?

Jak vybrat správně nábytek?

Pokud jste se právě nastěhovali do nového bydlení nebo jen chcete vyměnit svůj starý nábytek za nový, budete určitě uvažovat nad tím, jaký nábytek si vůbec pořídit. Dnešní trh nabízí opravdu velké množství materiálů a barev různého designu. Zákazník si tak může vybrat přesně takový nábytek, který mu vyhovuje a pasuje k jeho životnímu stylu. Většina věcí záleží na vašem vkusu, my vám předkládáme pár tipů, podle kterých bude výběr vašeho nábytku ještě jednodušší.

 

 

Krátká odpověď

Existuje rozdíl mezi dokupováním nábytku a vybavením celého bytu. V prvním případě totiž bude vaše rozhodování záviset na původním nábytku, který máte již doma. Nejlepší je dokupovat nábytek ze stejného materiálu a odstínu, aby se nenarušila atmosféra dané místnosti nebo minimálně stejný materiál, který aspoň svou strukturou bude pasovat do interiéru. V takovém případě je možno nábytek barevně kombinovat mezi sebou.

V druhém případě můžete popustit uzdu své fantazii a zapřemýšlet se i nad praktickými otázkami jako:

 

-  Jaký finanční obnos chci do vybavení investovat?

-  Do které místnosti nábytek kupuji?

-  Jaké vlastnosti od svého nového vybavení očekávám.

 

Zároveň je důležité zvážit i materiál, z kterého budete nábytek pořizovat, každý má jiné vlastnosti, odolnost a životnost.

 

Výběr podle materiálu


Masiv

Nábytek z masivu je odolný a vydrží dlouhá léta. Je to ten typ nábytku, který si pořídíte a máte na mnoho let vystaráno. Nemá tendence se rychle opotřebit a udržuje si svou konstrukci. Jednou z nevýhod nábytku z masivu je jeho cena. Ta se liší od použitého výrobního dřeva. Dub patří mezi základy, které nejsou cenově ani moc drahé, všechny jsou však vyšší oproti dřevotřísce.

Dřevotříska

Nábytek z dřevotřísky má jednu obrovskou výhodu. Jeho pořizovací cena je nízká. Hodí se především pro zákazníky, kteří si poprvé vybavují své bydlení a nemají jasnou představu o tom, co vlastně chtějí. Takový nábytek nevydrží stejně dlouho jako nábytek z masivu, jeho konstrukce je lehčí a tenčí, snadněji se poškrábe. Další výhodou je opravdu velké množství barevného provedení a vzorů, z kterého si můžete vybrat. Takový nábytek vypadá velice moderně.

Kov

Kov je jedním z hlavních trendů moderní doby. Používá se převážně v bytech a domech, kde působí opravdu luxusním domem. Není to však volba pro každého. Na některé může kov působit chladně a cize, proto si zvolí raději variantu dřeva, která naopak navozuje atmosféru „rodinného krbu“. Kovový nábytek je taky snadno udržovatelný a nemusíte se starat o jeho životnost, protože ta se s věkem nijak nemění.

 

Cenová škála a místnost

Cena nábytku se liší od použitého materiálu, kvality a designu. Mnohdy zákazníci platí jen za známou značku. Proto je dobré s tím počítat a nebát se věnovat výběru nábytku více času. Cenově vychází velice dobře celé nábytkové sestavy. Ty mají několik výhod. Jsou cenově dostupné, vždy se k sobě hodí a ušetří vám čas při hledání.

Další věc, kterou je dobré brát v potaz je přemýšlení nad místností, kterou chcete vybavit. Jiný nábytek použijete do koupelny než do ložnice. Proto je dobré mít vymyšlené, co od nábytku chcete. Chcete, aby vám dlouho vydržel, nebo chcete něco provizorního?

 

Výběr nábytku bychom vám doporučili vždy zvážit i s výhledem do budoucnosti. V některých případech je opravdu praktické koupit celé pokojové sestavy, které vám ušetří čas, a vy nebudete muset uvažovat nad tím, jestli se vám daný kus nábytku hodí k tomu druhému. Někdy se však toto hledání vyplatí nejen vzhledem k vaší peněžence, ale i pro váš příjemný osobní pocit.