Zavolejte nám 608 449 964
Úvodní strana > Zahrada > Zahradní nábytek > Zahradní lehátka > Kvalitní polohovací lehátko ABELE z teakového dřeva

Velmi kvalitní lehátko ABELE polohovatelné na zahradu nebo k bazénu

Kvalitně zpracované polohovatelné lehátko ABELE, které je možno položit do 6 poloh. Toto lehátko si jistě brzy oblíbíte. Nábytek má neobyčejnou odolnost vůči vlhkosti, teplotním výkyvům, mrazu, plísním a v neposlední řadě i termitům a jinému agresivnímu hmyzu. Mastné hutné teakové dřevo vykazuje maximální pevnost, trvanlivost a nedochází u něj k bobtnání či sesychání. Nechte se svést elegantními křivkami lehátek a užijte si potěšení z dokonalého odpočinku. Lehátka jsou nabízena s možností přikoupení polstrů ve dvou variantách. Ideální využití u bazénů, saun, na zahradě či terase.

Dodací lhůta: 1 týden

Katalog. č: KPA.11015
7 481,- Kč
6 183,- Kč bez DPH
Michal NĚMEC Poradí Vám
Michal NĚMEC
kvalitní lehátko polohovatelné; 6 pozic
Doplňující fotky (4)

Vlastnosti teakového dřeva:

Obliba použití exotických dřevin v současné době stále stoupá a právě tak je ideálním materiálem pro nábytek či doplňky Vašeho interiéru i exteriéru. Teak zaujme nejen svou medově zlatohnědou barvou, atraktivní kresbou, ale i na dotek příjemným povrchem. Díky prostředí, ve kterém Teka obrovská (Tectona grandis) vyrůstá, získává neobyčejnou odolnost vůči vlhkosti, teplotním výkyvům, mrazu, plísním a v neposlední řadě i termitům a jinému agresivnímu hmyzu. Mastné hutné teakové dřevo vykazuje maximální pevnost, trvanlivost a nedochází u něj k bobtnání či sesychání. Pro tyto mimořádné vlastnosti se teak používá především ke stavbě lodí, na výrobu podlah, obkladů, dveří, konstrukcí domů a především na výrobu zahradního nábytku.

Výroba zahradního nábytku:

Těžba dřeva a stejně tak i výroba nábytku se odehrává na střední Jávě. Výrobci vychází z tradičních řemeslných a stolařských postupů, které během posledních několika let obohatili o nespočet inovací. Ať je to malá stolička či velká lavice, každý výrobek je originál. A to nejen svou kresbou dřeva, ale i výjimečným ručním zpracováním. Na konci výrobního procesu je nábytek vyleštěn a trojnásobně ošetřen teakovým olejem. Takto zhotovený nábytek je určen k celoročnímu venkovnímu použití. Na všech výrobcích tohoto typu jsou plastové krytky, které jsou dokonalou ochranou proti oštípnutí. plastové krytky zespodu

Původ teakového dřeva:

Teakové dřevo se vyskytuje ve 3 oblastech - jihovýchodní Asii, jižní Americe a západní Africe. Tento opadavý strom vyrůstá až do výšky 40 metrů. V původních monzunových lesích se dožívá i 200let. Vzhledem k tomu, že poptávka po teakovém dřevě je vysoká, a docházelo by tak k prudkému odlesnění pralesů, pěstují se stromy pro průmyslové zpracování na teakových plantážích, kde se kácí přibližně 25 let po zasetí. Nemusíte se tedy kvůli tomuto nábytku bát o životní prostředí. Tyto výrobky jsou původem z centrální oblasti indonéského ostrova Jáva. Na těžbu dřeva dohlíží místní vláda. Stromy mají svoje označení i certifikát o původu a jsou pravidelně kontrolovány organizací Asmindo (Indonesian Furniture Industry and Handicraft Association).

Na závěr pár rad k údržbě:

Teak je velice odolnou exotickou dřevinou,přesto je přírodním materiálem,který pro zachování své jedinečnosti vyžaduje určitou minimální péči. Povrch teakového dřeva vystaveného slunci, dešti i mrazům se pokrývá stříbrošedou patinou, která je známkou tradiční elegance. Údržba je velmi jednoduchá. Barevnost dřeva se zvýrazní teakovým olejem.Nábytek  zbavíme nečistot mýdlovou vodou a hadříkem naneseme kvalitní teakový olej. Olejujeme 2-3 krát ročně.

Teakový nábytek můžeme ponechat přes zimu venku,ale ujistíme se,že veškeré spoje a šrouby jsou utažené.Pokud se rozhodneme,že nábytek uskladníme,zvolíme chladnější místo jako např.garáž nebo sklep.


Záruční lhůta: 24 měsíců
Druh zboží: lehátko
Řada: VENEZIA
Typ: rozkládací, polohovací
šířka: 65 cm
výška: 90 cm
hloubka: 190 cm
výška sedu: 30 cm
Hmotnost: 17 Kg
Materiál: masiv-teak

Pošlete dotaz na zboží Kvalitní polohovací lehátko ABELE z teakového dřeva

jméno Váš dotaz
email (*)
telefon
Vepište číslici pět:

Neváhejte se zeptat našeho prodavače na výrobek Kvalitní polohovací lehátko ABELE z teakového dřeva. Rádi zodpovíme veškeré vaše dotazy.

S výrobkem "Kvalitní polohovací lehátko ABELE z teakového dřeva" si zákazníci také objednávají

K "Kvalitní polohovací lehátko ABELE z teakového dřeva" doporučujeme

Výrobky skladem a ihned k dodání

Výrobce: FAKOPA

Kategorie produktu: Kvalitní polohovací lehátko ABELE z teakového dřeva