Zavolejte nám 608 449 964
Úvodní strana > Jídelny > Jídelní stoly > Kulaté jídelní stoly > Obdélníkový stůl GIOVANNI z masivního teaku 100x220x75cm

Obdélníkový stůl GIOVANNI pevný z masivního teakového dřeva

Obdélníkový zahradní stůl GIOVANNI s pevnou a velice stabilní konstrukcí vyrobenou z teakového masivu. Je to velmi kvalitní kousek. Stůl má rozměry 100x220x75cm. Vyrábí se ale i v dalších rozměrech (viz. související či kat. čísla 11057, 11079). Nábytek má neobyčejnou odolnost vůči vlhkosti, teplotním výkyvům, mrazu, plísním a v neposlední řadě i termitům a jinému agresivnímu hmyzu. Mastné hutné teakové dřevo vykazuje maximální pevnost, trvanlivost a nedochází u něj k bobtnání či sesychání. Pevnost, stabilita a design řadí tento stůl mezi nejprodávanější. Jedinečná kresba dřeva dělá ze stolu opravdový originál, který se stává středem pozornosti. Giovanni z Vašeho stolování učiní nevšední zážitek.

Dodací lhůta: 1 týden

Katalog. č: KPA.11009
26 481,- Kč
21 885,- Kč bez DPH
Michal NĚMEC Poradí Vám
Michal NĚMEC
stůl obdélníkový z kvalitního teakového dřeva
Doplňující fotky (1)
  • stůl obdélníkový z masivního teakového dřeva
  • Podrobný popis a parametry

Vlastnosti teakového dřeva:

Obliba použití exotických dřevin v současné době stále stoupá a právě tak je ideálním materiálem pro nábytek či doplňky Vašeho interiéru i exteriéru. Teak zaujme nejen svou medově zlatohnědou barvouatraktivní kresbou, ale i na dotek příjemným povrchem. Díky prostředí, ve kterém Teka obrovská (Tectona grandis) vyrůstá, získává neobyčejnou odolnost vůči vlhkostiteplotním výkyvůmmrazuplísním a v neposlední řadě i termitům a jinému agresivnímu hmyzu. Mastné hutné teakové dřevo vykazuje maximální pevnost, trvanlivost a nedochází u něj k bobtnání či sesychání. Pro tyto mimořádné vlastnosti se teak používá především ke stavbě lodí, na výrobu podlah, obkladů, dveří, konstrukcí domů a především na výrobu zahradního nábytku.

Výroba zahradního nábytku:

Těžba dřeva a stejně tak i výroba nábytku se odehrává na střední Jávě. Výrobci vychází z tradičních řemeslných a stolařských postupů, které během posledních několika let obohatili o nespočet inovací. Ať je to malá stolička či velká lavice, každý výrobek je originál. A to nejen svou kresbou dřeva, ale i výjimečným ručním zpracováním. Na konci výrobního procesu je nábytek vyleštěn a trojnásobně ošetřen teakovým olejem. Takto zhotovený nábytek je určen k celoročnímu venkovnímu použití. Na všech výrobcích tohoto typu jsou plastové krytky, které jsou dokonalou ochranou proti oštípnutí. plastové krytky zespodu

Původ teakového dřeva:

Teakové dřevo se vyskytuje ve 3 oblastech - jihovýchodní Asii, jižní Americe a západní Africe. Tento opadavý strom vyrůstá až do výšky 40 metrů. V původních monzunových lesích se dožívá i 200let. Vzhledem k tomu, že poptávka po teakovém dřevě je vysoká, a docházelo by tak k prudkému odlesnění pralesů, pěstují se stromy pro průmyslové zpracování na teakových plantážích, kde se kácí přibližně 25 let po zasetí. Nemusíte se tedy kvůli tomuto nábytku bát o životní prostředí. Tyto výrobky jsou původem z centrální oblasti indonéského ostrova Jáva. Na těžbu dřeva dohlíží místní vláda. Stromy mají svoje označení i certifikát o původu a jsou pravidelně kontrolovány organizací Asmindo (Indonesian Furniture Industry and Handicraft Association).

Na závěr pár rad k údržbě:

Teak je velice odolnou exotickou dřevinou,přesto je přírodním materiálem,který pro zachování své jedinečnosti vyžaduje určitou minimální péči. Povrch teakového dřeva vystaveného slunci, dešti i mrazům se pokrývá stříbrošedou patinou, která je známkou tradiční elegance. Údržba je velmi jednoduchá. Barevnost dřeva se zvýrazní teakovým olejem.Nábytek  zbavíme nečistot mýdlovou vodou a hadříkem naneseme kvalitní teakový olej. Olejujeme 2-3 krát ročně.

Teakový nábytek můžeme ponechat přes zimu venku,ale ujistíme se,že veškeré spoje a šrouby jsou utažené.Pokud se rozhodneme,že nábytek uskladníme,zvolíme chladnější místo jako např.garáž nebo sklep.


Záruční lhůta: 24 měsíců
Druh zboží: stůl
Řada: VENEZIA
Typ: pevný
šířka: 220 cm
výška: 75 cm
hloubka: 100 cm
Hmotnost: 68 Kg
Materiál: masiv-teak

Pošlete dotaz na zboží Obdélníkový stůl GIOVANNI z masivního teaku 100x220x75cm

jméno Váš dotaz
email (*)
telefon
Vepište číslici sedm:

Neváhejte se zeptat našeho prodavače na výrobek Obdélníkový stůl GIOVANNI z masivního teaku 100x220x75cm. Rádi zodpovíme veškeré vaše dotazy.

S "Obdélníkový stůl GIOVANNI z masivního teaku 100x220x75cm" souvisí

Výrobky skladem a ihned k dodání

Výrobce: FAKOPA

Kategorie produktu: Obdélníkový stůl GIOVANNI z masivního teaku 100x220x75cm