Zavolejte nám 608 449 964
Úvodní strana > Výběr sedací soupravy

Výběr sedací soupravy

Současný trend otevřených obývacích pokojů spojených s jídelním prostorem a mnohdy i kuchyní, skýtá dostatek prostoru pro umístění pohodlné velké sedací soupravy. Pokud chceme zachovat jedno kompaktní sezení, volíme sedačku v celku, většinou rohovou. Lze k ní doplnit i jednotlivá křesla stejného typu nebo alespoň ve stejném či podobném čalounu.

Se samotným rohovým sedem jsou ovšem spojena i jistá nepsaná pravidla. Pokud máme v obývacím pokoji volný roh místnosti, neznamená to nutně umístění takové sedačky. Jestliže však potřebujeme šetřit místem, je takový sedací prvek na místě, ovšem s omezenými parametry. Měla by to tedy být sedačka s mělčím sedem, s jedním sedem na jedné a dvěma sedy na druhé straně. Ideální by bylo jistě i rozkládání, čímž bychom získali kvalitní dvoulůžko.

Neměla by se v tomto případě vybírat ani sedačka s masivními područkami. Taková područka může být součástí celkového rozměru sedu, což znemožní kvalitní, plnohodnotné sezení nebo zkrátka zabere minimálně dvacet centimetrů dalšího velmi potřebného místa. Područku tak lze nahradit měkkými polštáři, které mohou suplovat i příležitostný posed na koberci nebo zkrátka barevně doplnit náš interiér.


V prostornější místnosti si dokonce rohovým sedacím prvkem můžeme předělit obývací část od jídelní nebo kuchyňské. Nemusíme tedy nutně sedací soupravu opírat o stěnu. Někteří výrobci s touto variantou počítají a na objednávku nabízejí i pohledové čalounění obou zadních stran sedu. Luxusnější rohové sedací soupravy neboli rohovky nabízejí výklopné hlavové podpěrky, výsuvné krajové područky nebo dokonce rozšíření sedu půlkulatým koncovým modulem, či maxitaburetem, který lze použít i jako společenský stolek.


Ač to tak nevypadá, s rohovou sedací soupravou si lze skutečně v interiéru pohrát a její situaci případně i obměnit. Je ovšem lépe se o takto variabilním typu sezení poradit s odborníkem.

Vaše dotazy tedy rádi zodpovíme: email: info@cool-nabytek.cz, tel.: 608 449 964