Zavolejte nám 608 449 964
Úvodní strana > Zahrada > Zahradní nábytek > Zahradní lavice > Kvalitní zahradní teaková lavice FABIO Š-165cm

PEANUT unikátní 2-místná lavice FABIO zahradní z kvalitního teakového masivu

Kvalitně zpracovaná teaková zahradní lavice FABIO 2-místná neobvyklých tvarů z 1.A - kvalitního teakového masivu. Nábytek má neobyčejnou odolnost vůči vlhkosti, teplotním výkyvům, mrazu, plísním a v neposlední řadě i termitům a jinému agresivnímu hmyzu. Mastné hutné teakové dřevo vykazuje maximální pevnost, trvanlivost a nedochází u něj k bobtnání či sesychání. Jedinečná sestava vyniká oblými tvary a výjimečnou mohutností všech částí. Dokonale propracovaný 12cm široký límec opěradla vyzývá k pohlazení a načerpání energie z přírody.

Dodací lhůta: 1 týden

Katalog. č: KPA.11039
17 981,- Kč
14 861,- Kč bez DPH
Michal NĚMEC Poradí Vám
Michal NĚMEC
zahradní lavice peanut
Doplňující fotky (7)
  • Podrobný popis a parametry

FABIO- teaková lavice

Teaková masivní lavice

Masivní lavice vyrobená z kvalitního indonéského jádrového teaku.

Zahradní lavice FABIO patří díky zesílené konstrukci a čepovaným spojům k nejpevnějším výrobkům v naší nabídce.

Je výjimečná svojí mohutností s dokonale propracovaným 12 cm širokým límcem.

Dopřejte si odpočinek, pohodlně se usaďte a relaxujte s Fabiem.

Základní varianta obsahuje stolek, křeslo a lavici. Kombinovat můžete podle svého přání.

Náš zahradní nábytek je navržen hlavně pro venkovní použití s dlouhou životností.

Ošetřeno teakovým olejem.

Vlastnosti teakového dřeva:

Obliba použití exotických dřevin v současné době stále stoupá a právě tak je ideálním materiálem pro nábytek či doplňky Vašeho interiéru i exteriéru. Teak zaujme nejen svou medově zlatohnědou barvou, atraktivní kresbou, ale i na dotek příjemným povrchem. Díky prostředí, ve kterém Teka obrovská (Tectona grandis) vyrůstá, získává neobyčejnou odolnost vůči vlhkosti, teplotním výkyvům, mrazu, plísním a v neposlední řadě i termitům a jinému agresivnímu hmyzu. Mastné hutné teakové dřevo vykazuje maximální pevnost, trvanlivost a nedochází u něj k bobtnání či sesychání. Pro tyto mimořádné vlastnosti se teak používá především ke stavbě lodí, na výrobu podlah, obkladů, dveří, konstrukcí domů a především na výrobu zahradního nábytku.

Výroba zahradního nábytku:

Těžba dřeva a stejně tak i výroba nábytku se odehrává na střední Jávě. Výrobci vychází z tradičních řemeslných a stolařských postupů, které během posledních několika let obohatili o nespočet inovací. Ať je to malá stolička či velká lavice, každý výrobek je originál. A to nejen svou kresbou dřeva, ale i výjimečným ručním zpracováním. Na konci výrobního procesu je nábytek vyleštěn a trojnásobně ošetřen teakovým olejem. Takto zhotovený nábytek je určen k celoročnímu venkovnímu použití. Na všech výrobcích tohoto typu jsou plastové krytky, které jsou dokonalou ochranou proti oštípnutí. plastové krytky zespodu

Původ teakového dřeva:

Teakové dřevo se vyskytuje ve 3 oblastech - jihovýchodní Asii, jižní Americe a západní Africe. Tento opadavý strom vyrůstá až do výšky 40 metrů. V původních monzunových lesích se dožívá i 200let. Vzhledem k tomu, že poptávka po teakovém dřevě je vysoká, a docházelo by tak k prudkému odlesnění pralesů, pěstují se stromy pro průmyslové zpracování na teakových plantážích, kde se kácí přibližně 25 let po zasetí. Nemusíte se tedy kvůli tomuto nábytku bát o životní prostředí. Tyto výrobky jsou původem z centrální oblasti indonéského ostrova Jáva. Na těžbu dřeva dohlíží místní vláda. Stromy mají svoje označení i certifikát o původu a jsou pravidelně kontrolovány organizací Asmindo (Indonesian Furniture Industry and Handicraft Association).

Na závěr pár rad k údržbě:

Teak je velice odolnou exotickou dřevinou,přesto je přírodním materiálem,který pro zachování své jedinečnosti vyžaduje určitou minimální péči. Povrch teakového dřeva vystaveného slunci, dešti i mrazům se pokrývá stříbrošedou patinou, která je známkou tradiční elegance. Údržba je velmi jednoduchá. Barevnost dřeva se zvýrazní teakovým olejem.Nábytek  zbavíme nečistot mýdlovou vodou a hadříkem naneseme kvalitní teakový olej. Olejujeme 2-3 krát ročně.

Teakový nábytek můžeme ponechat přes zimu venku,ale ujistíme se,že veškeré spoje a šrouby jsou utažené.Pokud se rozhodneme,že nábytek uskladníme,zvolíme chladnější místo jako např.garáž nebo sklep.

Třídy kvality jsou A,B,C . Kvalita C ( běl ) je sice o 70% levnější, ale již z teakem nemá prakticky krom názvu nic společného. Dřevo je měkké, nestálé, praská a pokud je výrobek vystaven přímo povětrnostním vlivům, zpravidla do dvou až pěti let je po něm.


Záruční lhůta: 24 měsíců
Druh zboží: lavice
Řada: VENEZIA
Typ: zahradní
šířka: 165 cm
výška: 85 cm
hloubka: 70 cm
výška sedu: 45 cm
Hmotnost: 31 Kg
Materiál: masiv-teak

Pošlete dotaz na zboží Kvalitní zahradní teaková lavice FABIO Š-165cm

jméno Váš dotaz
email (*)
telefon
Vepište číslici sedm:

Neváhejte se zeptat našeho prodavače na výrobek Kvalitní zahradní teaková lavice FABIO Š-165cm. Rádi zodpovíme veškeré vaše dotazy.

S výrobkem "Kvalitní zahradní teaková lavice FABIO Š-165cm" si zákazníci také objednávají

Výrobky skladem a ihned k dodání

Výrobce: FAKOPA

Kategorie produktu: Kvalitní zahradní teaková lavice FABIO Š-165cm