Zavolejte nám 608 449 964
Úvodní strana > Zahrada > Zahradní houpačky > Závěsné houpací křeslo > Závěsné houpací křeslo Elis s polstry

Proutěné závěsné křeslo ELIS hnědé + polštář

Ručně vyráběné proutěné závěsné křeslo ELIS z pravého přírodního vrbového proutí je velmi pohodlné a elegantní. Závěsná křesla jsou vyráběná pouze z přírodních materiálů. Při výrobě těchto závěsných křesel bylo hlavním cílem vzbuzení pocitu bezpečí při usednutí a relaxaci. Toho bylo díky kulaté konstrukci křesla perfektně dosaženo. Hlavní nosná konstrukci křesla, čítající dva ocelové kruhy o průměru 10 mm, které obléhá 8 párů přírodního vrbového proutí, byla posléze opletena páskou z přírodního vrbového proutí. Veškeré spoje jsou pečlivě zajištěny a potaženy přírodní jutovou šňůrou, která ještě více zpevňuje konstrukci křesla jako celku. Díky pevnosti nosné konstrukce, zabezpečení všech spojů a použití kvalitních přírodních materiálů je garantována nosnost křesla až 140 kg. Dosedací plocha křesla je přitom dostatečně vyztužena, aby bylo zabráněno jeho deformaci i při pravidelném užívání. Závěsné křeslo ve tvaru kruhu má průměr 100 cm a hloubka křesla dosahuje 65 cm. Kruhová varianta závěsného křesla je nejvhodnější pro ženy a děti, na rozdíl od oválné varianty, kterou volí především muži.

Dodací lhůta: 5 týdnů

Katalog. č: BNI.hnědé ELIS+polstry
Příplatky dle vybraných variant
výběr barvy polstru
Červený čaloun
Změnit
bez příplatku
Celková cena
včetně příplatků:
7 400,- Kč
6 116,- Kč bez DPH
Michal NĚMEC Poradí Vám
Michal NĚMEC
Závěsné houpací křeslo Elis s polstry
Doplňující fotky (5)

Varianty produktu

výběr barvy polstru

  • Podrobný popis a parametry

Závěsné křeslo Elis

Závěsné křeslo Elis je jediným opravdu přírodním závěsným křeslem na trhu. Závěsné křeslo Elis je ručně vyrobeno z vrbového proutí za pomocí sofistikovaných metod jeho zpracování, předávaných z generace na generaci do šikovných řemeslných rukou. Díky tomu získává toto závěsné křeslo jedinečné a osobité charisma.

Vrbové proutí samo o sobě sice není považováno za materiál, známý svou pevností, nemějte však obavy. Po dlouhém a náročném procesu jeho zpracování, kdy se několikanásobně rozehřívá, napařuje, koupe v horké lázni a mnohonásobně suší, a posléze ohýbá do požadovaných tvarů a proporcí, získává jedinečnou pevnost. Díky té můžeme deklarovat nosnost závěsného křesla až 200 kg.

Zmiňovanou sofistikovanou techniku zpracování a úpravy vrbového proutí, jakožto 100% ekologického a přírodního materiálu doprovází ruční práce. To znamená, že po přípravě proutí přichází čas na poctivou řemeslnou ruční výrobu. Každé závěsné křeslo je tedy ručně vyplétáno kolem vzorového rámu, aby bylo možné dodržet při výrobě jeho kulatý tvar. Přesto žádné není totožné a každý kus je jedinečný originál.

Závěsné křeslo Elis je jedinečné svým kulatým tvarem, které oceňují nejvíce ženy a děti. Konstrukce působí otevřeně a vzdušně, stejně jako u závěsných houpaček. Díky své šířce, přesahující 1 metr se do křesla posadíte i se svými dvěma dětmi. Případně si do něj sednete bokem, nohy si opřete o rám konstrukce a budete relaxovat například při čtení knihy. Kulatý tvar je navíc velice atraktivním designovým prvkem nejen do Vaší zahrady, ale také do interiéru. Mimo kulatého tvaru vyrábíme ještě závěsné křeslo Lena, které má tvar oválný.

Použití

Doporučujeme Vám tento jedinečný kousek umístit jak do exteriéru, třeba pod Vaši pergolu, na verandu, na strom či terasu, stejně tak jako do Vaší domácnosti. V moderních interiérech vypadá závěsné křeslo Elis naprosto úžasně. Zejména v kombinaci se dřevem vytvoří dechberoucí atmosféru.

Své využití si závěsné křeslo Elis našlo i u řady firem a společností. Často bývá umístěno do hotelových prostor, restauračních zařízení, kaváren, do zahrad, a podobně.

Rozměry kulatého závěsného křesla Elis

  • Výška: 105 cm
  • Šířka: 105 cm
  • Hloubka: 70 cm
  • Nosnost: 200 kg
  • Váha: 15 kg (záleží na síle použitého vrbového proutí)

Součást balení a příslušenství k závěsnému křeslu Elis

Jako součást každého závěsného křesla dodáváme sedací polštář a pružinu na zavěšení. Nicméně v našem sortimentu najdete i řadu jiného příslušenství, jako je stojan pro závěsné křeslo, ochranný vak, hák do dřeva, stropní úchyt, a další.

Barva

Závěsná křesla dodáváme v několika barevných variacích. Tou základní je přírodní dekor vrbového proutí. Přírodní dekor je barevností velice podobný dřevu, se kterým si perfektně hraje do noty. Neméně populární jsou však i lakované verze Wenge a Bílá.

Verzi Wenge ručně lakujeme formou zanoření do kádě olejové lazurovací barvy na vodní bázi, tedy 100% ekologického přípravku pro nabarvení. Díky technice noření a typu použité barvy je při pohledu na závěsné křeslo stále krásně viditelná i samotná textura vrbového proutí. Ruční lakování pak způsobuje, že každé závěsné křeslo se od sebe odlišuje, každý kus je tedy originál i z pohledu lakování. Závěsné křeslo Elis Wenge díky tomu vypadá naprosto fantasticky.

Bílé lakování závěsného křesla Elis je nejsofistikovanějším řešením, které provádíme. Technika noření je u bílého křesla bohužel nepoužitelná, proto jsme se museli rozhodnout pro nástřik bílé krycí barvy na vodní bázi, které předchází vybělení křesla, aby výsledný efekt byl opravdu perfektní. Závěsná křesla v bílé barvě jsou u nás velice populární.

Shrnutí

Hledáte-li originální a přitom dokonale funkční a praktický kousek designového nábytku, ve kterém můžete relaxovat a odpočívat, závěsné křeslo Elis bude přesně tím, co hledáte. Oblíbíte si jej jak Vy, tak Vaše děti či dokonce návštěvy. Závěsné křeslo Elis má perfektní trvanlivost a pevnost. Přestože je tedy vyrobeno z vrbového proutí, věřte nám, že po dlouhých letech na něm nepoznáte stopy opotřebení či poškození stářím. Prostě si jej zamilujete a nebudete se jej chtít vzdát.


Záruční lhůta: 24 měsíců
Druh zboží: houpačka
Typ: závěsná
šířka: 100 cm
výška: 100 cm
hloubka: 65 cm
Hmotnost: 14 Kg

Pošlete dotaz na zboží Závěsné houpací křeslo Elis s polstry

jméno Váš dotaz
email (*)
telefon
Vepište číslici devět:

Neváhejte se zeptat našeho prodavače na výrobek Závěsné houpací křeslo Elis s polstry. Rádi zodpovíme veškeré vaše dotazy.

S výrobkem "Závěsné houpací křeslo Elis s polstry" si zákazníci také objednávají

Výrobky skladem a ihned k dodání

Výrobce: BENLEMI

Kategorie produktu: Závěsné houpací křeslo Elis s polstry